SFC tvoří tréninkové programy, které doporučujeme absolvovat postupně.

BFA - BASICS FOR ALL

V PROGRAMU ZÍSKÁTE 7 PREMIUM VIDEÍ ZAMĚŘENÝCH NA:

MOBILITu
DECHOVÝ STEREOTYP
POHYBOVé VZORy
univerzální rozcvičky

SFC LEVEL 1

V PROGRAMU ZÍSKÁTE 8 PREMIUM VIDEÍ ZAMĚŘENÝCH NA:

VÝBUŠNOST
ZÁKLADNÍ SÍLU
POSÍLENÍ STŘEDU TĚLU
zlepšení výkonnosti

SFC LEVEL 2 - PŘIPRAVUJEME

technicky pokročilé cviky
VÝBUŠNOST
RYCHLOSTNÍ SÍLA, SILOVÁ RYCHLOST
POSÍLENÍ STŘEDU TĚLA

SFC BODYWEIGHT - PŘIPRAVUJEME

posílení celého těla
cviky s vlastním tělem
ideální varianta na soustředění
minimum vybavení

BASICS FOR ALL

Basics for all představuje základ, bez kterého nelze očekávat trénink v maximální kvalitě. V rámci basics for all pracujete na mobilitě, dechovém stereotypu a pohybových vzorech způsobem, který vás posune k lepšímu technickému provedeni. Jsou to detaily, které je nutné udržet ve hře a čím lépe jste na tom s vaší výkonností, tím více je třeba tyto detaily udržet v tréninku. Dostanete jasný návod, jak má vypadat ideální rozcvička před silovým tréninkem a otestujete si, jak jste na tom vy osobně s mobilitou. Basics for all představuje detail, který vám pomůže udržet tělo v dobré kondici i přes vysoké tréninkové dávky.

SFC LEVEL 1

SFC level 1 představuje 4 týdenní blok, který obsahuje 8 tréninkových jednotek. Je vhodný pro začátečníky i pokročilé, přitom pro každého bude mít jiný význam. Začátečník nebude tlačit na pilu a bude se v tomto období učit především správně technické provedení, pokročilý buduje v tomto období základní sílu, kterou v následujícím tréninkovém blok transformuje do rychlosti, která mu přinese očekávané výsledky na kole. Trénink obsahuje prvky výbušnosti, posílení středu těla, výrazně se pracuje na posílení dolních končetin a doplňkově se zlepšuje síla horních končetin. Tomu všemu předchází práce na mobilitě, dechovém stereotypu a pohybových vzorech v rámci BFA to proto aby měl tréninku tu nejvyšší možnou kvalitu. Těšit se můžete na silný střed těla, návrat rychlosti do vašeho pohybu a celkově větší sílu. To se projevuje na kole v několika směrech. Výsledkem je lepší výkonnost, rychlejší časy a radost z progresu v tréninku i závodech. 

SFC LEVEL 2 - PŘIPRAVUJEME

SFC level 2 navazuje na SFC level 1. Program SFC level 2 trvá 4 týdny a obsahuje 8 tréninkových jednotek. V rámci první úrovně pracujete na budování základní síly. Snažíte se naučit dokonalé technické provedení a posilujete střed těla. V druhé úrovni je struktura tréninků podobná, ale všechny cviky jsou technicky i fyzicky náročnější. Tréninky obsahují prvky výbušnosti, posílení středu těla, výrazně se pracuje na posílení dolních končetin a doplňkově se zlepšuje síla horních končetin.  Vybudovanou základní sílu se snažíte transformovat do rychlosti a dosahovat tak nových maximálních wattových výkonů nejen v gymu, ale i na kole! Po absolvování SFC level 1 a 2 jste skvěle připraveni na nadcházející sezónu. Tu hlavní práci máte hotovou a nyní je důležité výbušnost a sílu neztratit v průběhu sezóny. Proto je vhodné zařadit udržovací tréninky, aby vaše výkonnost neklesala a výsledky byly výborné v průběhu celého roku!

SFC BODYWEIGHT - PŘIPRAVUJEME

Je ideální pro období, kdy není dostupná posilovna (soustředění, závody). Pomůže cyklistům, kteří se silovým tréninkem začínají, lépe vnímat jejich tělo v pohybu, prostoru a čase. Díky malé náročnosti na vybavení si tento trénink může odcvičit opravdu každý. Pro absolvování programu potřebujete jen velký míč, miniband a pár dalších pomůcek. Pracuje se na posílení středu těla, výbušnosti, silové vytrvalosti. Důraz je kladen na vysvětlení správného technického provedení a pochopení intenzit. Z hlediska výkonu se jedná o základní rozvoj silových dovedností. V závislosti na silových schopnostech cyklisty lze očekávat různé posuny ve sportovním výkonu. Začátečník bude překvapen, jak ho tento základní silový program posune. Pokročilý cvičenec chápe program jako dobrou svalovou aktivaci v období, kdy nemůže do gymu. Nejedná se o vrcholný nástroj, jak zlepšit vaše silové dovednosti na maximum. Pokud máte vysoká očekávání, je třeba chápat tento program jako vhodný a užitečný doplněk k programům SFC level 1 a 2.

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

KONTAKT

STRENGTH FOR CYCLISTS s.r.o.
Drahnětická 311, 
391 33 Jistebnice

IČ: 10999400 
email: info@sfcy.cz
tel.: 731402949

OBCHODNÍ PODMÍNKY

GDPR

Platební brána ComGate