Funkční silový test

Ahoj, připravil jsem pro tebe FUNKČNÍ TEST. Díky tomu si rychle odpovíš na otázku, zda potřebuješ silový trénink a dále pomocí stejného testu budeš průběžně testovat, jak se tvoje silové schopnosti zlepšují.  
Níže najdeš tabulku, ve které je několik cviků, které prověří tvoje silové schopnosti. U každého cviku najdeš doporučené váhy (na základě tvé hmotnosti), které bys měl zvládnout na 5 opakování. Pokud zvládneš splnit všechny limity bez problémů, síla nejspíš nebude tvoje zásadní limitace a věnoval bych se spíše kompenzačním cvičením, tréninku funkčního dýchání a silový trénink 1x týdně by měl být dostatečný pro udržení úrovně, na které se aktuálně nacházíš.
Pokud nezvládáš splnit limity uvedené v tabulce, zařaď silový trénink podle programu SFC-LEVEL 1 ideálně 2x týdně alespoň během zimního období, kdy je na posilovnu více času. Pokud totiž nezvládáš předepsané standardy, je dost pravděpodobné, že zlepšení silových schopností zlepší i tvůj sportovní výkon.
Jako bonus jsem pro tebe natočil video, kde mě uvidíš v akci. Pro tebe je video užitečné zejména kvůli představě, s jakou intenzitou a v jaké pohybové kvalitě má testování vypadat.
*BW(bodyweight) - váha vlastního těla

V tabulce najdeš doporučené silové standardy, které se vypočítají ze vzorce: koeficient x tvoje aktuální váha. U všech cviků máš konkrétní příklad, jaké jsou silové standardy u závodníka, který váží 75 kg.

Podívej se, jak vypadá FUNKČNÍ TEST v praxi

Natočil jsem pro tebe video, kde testuji sám sebe, abys měl jasnou představu, jak má takové testování vypadat.

Stáhni si kompletní manuál na FUNKČNÍ TEST

Stáhni si přiložený dokument a nastuduj si do detailu, jak máš postupovat. 

KONTAKT

STRENGTH FOR CYCLISTS s.r.o.
Drahnětická 311, 
391 33 Jistebnice
IČ: 10999400 
email: info@sfcy.cz
tel.: 731402949

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

OBCHODNÍ PODMÍNKY

GDPR

Platební brána ComGate