Jak často cvičit?

Silový trénink je ideální cvičit 2x týdně.

KOLIK ČASU MI TO ZABERE?

Jeden komplexní silový trénink trvá 75 minut včetně rozcvičky. 

Kdy ideálně cvičit?

Pro většinu mládežnických kategorií (starší žáci, kadeti, junioři) jsou ideální dny pro silový trénink pondělí + čtvrtek. Tento model vřele doporučujeme také hobby sportovcům. U profesionálů jsou dny dané jejich tréninkovým programem. Důležité je silový trénink zařazovat na začátek tréninkových bloků. V opačném případě nelze očekávat ty nejlepší výsledky!

Od kdy mohu cvičit?

Pohybové vzory, dechový stereotyp, mobilitu a věci z programu BFA může cvičit každý bez omezní věku. SFC level 1+2 doporučujeme začít cvičit ve věku 13-15 let. Velmi důležité je od začátku pracovat především na kvalitě technického provedení. Intenzita u mladých sportovců zůstává stranou a přechází se k ní až v okamžiku, kdy sportovci mají perfektní pohybové vzory! Stejná pravidla platí pro dospělé hobby a profi sportovce. 

CO JE CÍLEM?

Cílem je adaptovat se na silový trénink způsobem, který vám umožní udržet silový trénink i v průběhu sezóny. Bolest po trénincích nemůže být nesnesitelná po dobu několika dnů. Je třeba se během několika úvodních tréninků adaptovat a zvládat kombinovat silový a kondiční (cyklistický) trénink společně.

jak začít?

Doporučujeme zakoupit program BFA (Basics for all) + SFC LEVEL 1 jako první. Po odcvičení SFC level 1 doporučujeme pokračovat programem SFC level 2. SFC bodyweight slouží jako aktivační cvičení v okamžiku, kdy není k dispozici gym a funguje velmi dobře na soustředěních, kempech, nebo závodech. 

Co mohu očekávat?

Za předpokladu dobrého technického provedení očekávejte po absolvování programů SFC level 1+2 (8 týdnů) výrazné zlepšení na kole. Progress bude znát jak v krátkých, tak dlouhých intenzitách. Doporučujeme mít před silovým programem výsledky strukturovaného testu, kde budou zaznamenány maxima na 5 vteřin, 1 minutu, 5 minut a 20 minut. Po absolvování silového programu doporučujeme absolvovat strukturovaný test znova a výsledky vám jasně ukáží, zda je silový trénink pro vás vhodný. Zjednodušeně se silový trénink i bez testů projevil u všech sportovců. Lepší posed, více síly do tahu, lepší akcelerace atd.

Jak cvičit?

Hlavně technicky správně! Zní to velmi jednoduše a videa jsou pro vás velmi dobrým informačním kanálem. Nicméně pokud máte pocit, že si nejste s technikou jisti, kontaktujte nás a pokusíme se vám doporučit osobního trenéra, který vám s problémem dokáže efektivně pomoci.

Co potřebuji na trénink?

Pro každý program potřebujete různé vybavení. Program BFA zvládnete absolvovat pouze s podložkou, válcem, minibandy a vlastním tělem. Programy SFC level 1 a 2 doporučujeme cvičit v dobře, sportovně vybavené posilovně (hex bar, volné činky, plyobox, malé překážky). Program bodyweight odcvičíte s minimem vybavení: podložka, velký míč, miniband, židle/bedna/sofa, trx a vlastní tělo. 

Nefungují mi přihlašovací údaje

Nejlepší způsob, jak se přihlásit do placené sekce, je zkopírovat a vložit uživatelské jméno i heslo. Je to nejefektivnější způsob, jak se vyhnout nežádoucím překlikům, či špatnému přepsání podobných písmen, či číslic.

KONTAKT

STRENGTH FOR CYCLISTS s.r.o.
Drahnětická 311, 
391 33 Jistebnice
IČ: 10999400 
email: info@sfcy.cz
tel.: 731402949

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

OBCHODNÍ PODMÍNKY

GDPR

Platební brána ComGate