VÍTEJTE V PROGRAMU SFC level 1

Gratulujeme, právě jste zakoupili komplexní silový program, který vám pomůže posunout vaši výkonnost na vyšší úroveň, nebo odstranit bolesti způsobené nedostatkem síly. 
K dispozici máte 8 tréninkových videí, podle kterých máte možnost odcvičit silový trénink od A do Z. Předpokládáme, že vezmete do posilovny svůj telefon a celý trénink odcvičíte podle natočených videí. Věříme, že díky tomu bude váš trénink ve "flow" a bude docházet k minimálním odchylkám od ideálního provedení. Videa mohou posloužit také jako velmi dobrý edukativní materiál. Pokud si nejste jisti technikou, najdete v tomto programu dostatek informací vedoucí k velmi dobrému technickému provedení. 
V ideálním případě již máte zakoupený program BFA (Basics for all), ve kterém jste se věnovali mobilitě, dechovému stereotypu a nácviku pohybových vzorů. Také už umíte rozcvičky, které vřele doporučujeme aplikovat před každým silovým tréninkem. Pokud program ještě nemáte, doporučujeme ho zakoupit.
Silový trénink doporučujeme cvičit pravidelně 2x týdně. Mezi tréninky doporučujeme vždy ideálně 2 dny bez železa. V obecné rovině doporučujeme silový trénink realizovat pravidelně každé pondělí a čtvrtek, ale určitě je třeba respektovat váš individuální program. V tréninkových videích je vše důležité uvedeno, přesto pro lepší přehlednost doporučujeme stáhnout tréninkový program zde.
Pamatujte, technika je vždy na prvním místě! Snažte se v první řadě co nejlépe vnímat vaše tělo v pohybu a až poté tlačit intenzitu tréninku nahoru. SFC level 1 je strukturovaný na 4 týdny a obsahuje 8 tréninků. Pokud jste dobří atleti a tréninky zvládáte, postupujte podle programu od lekce 1 do lekce 8 a můžete se těšit na postup do další fáze, což je tréninkový program SFC level 2 (aktuálně připravujeme). Pokud se silovým tréninkem začínáte, pravděpodobně zůstanete v tomto programu výrazně déle, klidně i 8 týdnů. Opakujte si lekce, dokud není vaše technika na velmi dobré úrovni.  Pokud by se v tréninku objevili bolesti, je vhodné okamžitě kontaktovat osobního trenéra, aby pomohl s nápravou pohybového stereotypu.
SFC level 1 v bodech (2x týdně např. pondělí + čtvrtek, cvičit postupně od lekce 1 do lekce 8, v případě potřeby tréninky opakujte vícekrát, v případě bolesti kontaktujte osobního trenéra)
Pro realizaci tréninku budete potřebovat návštěvu sportovně vybavené posilovny, nebo dobře vybavený domácí gym. V případě potřeby nás kontaktujte, poradíme vám, které vybavení je pro domácí gym ideální. Konkrétně budete potřebovat: plyobox, malé překážky, hex-bar, velkou osu (20kg), TRX, hrazdu, volné činky + závaží (kotouče), flowin, nebo jeho náhražku.

Lekce 1

Flowin sprinter + Výpady v poskoku
side plank +  Výskok na bednu 
Hex Bar Deadlift 
Výpady v pochodu
Shyb
Tlak na prsa jednoručky
Arnoldky

Lekce 2 

Dopředu dozadu na míči 
+ výpady v poskoku
SIDE PLANK + VÝSKOK NA BEDNU
holubička
rfess
TRX
KLIK
Landmine press

Lekce 3

FLOWIN SPRINTER + VÝPADY V POSKOKU
SIDE PLANK + VÝSKOK NA BEDNU
HEX BAR DEADLIFT
VÝPADY V POCHODU
 SHYB
TLAK NA PRSA JEDNORUČKY
ARNOLDKY

Lekce 4

Dopředu dozadu na míči
+ výpady v poskoku
SIDE PLANK + VÝSKOK NA BEDNU
HOLUBIČKA
RFESS
TRX
KLIK
Landmine press

Lekce 5

MRTVÝ BROUK + VÝPADY V POSKOKU
PALLOF PRESS + PŘESKOK PŘES PŘEKÁŽKY
HEX BAR DEADLIFT
VÝPADY
SHYB
TLAK NA PRSA JEDNORUČKY
ARNOLDKY

Lekce 6

KOLEČKO DOPŘEDU/ZADU 
+ VÝPADY V POSKOKU
SIDE PLANK + PŘESKOK PŘES PŘEKÁŽKY
holubička
rfess
TRX
KLIK
LANDMINE PRESS

Lekce 7

MRTVÝ BROUK + VÝPADY V POSKOKU
PALLOF PRESS + PŘESKOK PŘES PŘEKÁŽKY
HEX BAR DEADLIFT
VÝPADY
SHYB
TLAK NA PRSA JEDNORUČKY
ARNOLDKY

Lekce 8

KOLEČKO DOPŘEDU+DOZADU 
+ VÝPADY V POSKOKU
SIDE PLANK + PŘESKOK PŘES PŘEKÁŽKY
holubička
rfess
TRX
KLIK
LANDMINE PRESS

VÍTEJTE V PROGRAMU BASICS FOR ALL

Gratulujeme, právě jste zakoupili program, který vás udrží ve hře! Procvičte si postupně všechny lekce a soustřeďte se na každý detail, který v jednotlivých lekcích zazní. Informace uvedené v rámci BFA budete v rámci silového tréninku velmi potřebovat. Jako trenér po svých klientech vždy žádám, aby před každým silovým tréninkem projeli následující pohybovou rutinu v tomto pořadí: 1) Rolování 2) Aktivace dechového stereotypu 3) Protažení (pokud máte významná pohybová omezení) 4) Rozcvička A, nebo B -  to jsou rozcvičky, které vás připraví na trénink od A do Z. Kompletní pohybovou rutinu, jsme pro vás natočili a popsali ve videu s názvem "FLOW", kde je celé flow od rolování až po finální aktivaci zaznamenané a můžete se nechat inspirovat. Jako bonus jsme pro vás připravili cvik s názvem "preclík", který vám může pomoci protáhnout tělo po každém švihu. Pamatujte! Čím lepší výkony v gymu a na kole máte, tím více času věnujte kompenzačním cvičením (rolování, protahování, masáže, sauna atd.). Příliš mnoho cyklistů muselo přerušit tréninkový program z důvodu přetížení. Ve videích níže najdete dostatek informací, jak se přetížení vyvarovat. 

Lekce 1 - dechový stereotyp

1. ČÁST
AKTIVACE DECHOVÉHO STEREOTYPU V ZÁKLADNÍCH POZICÍCH
2. ČÁST
INTEGRACE DECHOVÉHO STEREOTYPU DO POHYBU

Lekce 2 - rolování

rolování celého těla
lýtka, hamstringy, zadek
bedra, hrudní páteř
přední sval holenní
boční, přední stehna
adduktory

Lekce 3 - mobilita

KOTNÍKY
HAMSTRINGY
FLEXORY KYČELNÍCH KLOUBŮ
HÝŽDOVÉ SVALY
mobilita hrudní páteře
MOBILITA RAMEN

Lekce 4 - Rozcvička A

VARIANTA A
VHODNÉ PRO TRÉNINKY 1,3,5,7
AKTIVACE HÝŽDOÝCH SVALŮ
AKTIVACE STŘEDU TĚLA
MOBILITA, VÝBUŠNOST

Lekce 5 - Rozcvička B

VARIANTA B
VHODNÉ PRO TRÉNINKY 2,4,6,8
AKTIVACE HÝŽDOVÝCH SVALŮ
AKTIVACE STŘEDU TĚLA
MOBILITA + VÝBUŠNOST

Lekce 6 - flow

WARM UP OD A DO Z VE FLOW
KOMPLETNÍ ROZCVIČKA PŘED TRÉNINKEM
ROLOVÁNÍ
DECHOVÝ STEREOTYP
POHYBOVÉ VZORY

Lekce 7 - bonusový cvik

ALL IN ONE
"PRECLÍK"

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

KONTAKT

STRENGTH FOR CYCLISTS s.r.o.
Drahnětická 311, 
391 33 Jistebnice

IČ: 10999400 
email: info@sfcy.cz
tel.: 731402949

OBCHODNÍ PODMÍNKY

GDPR

Platební brána ComGate